• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit AlbForum.AL duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Chelsea e Arsenali interesohen për Baileyn

Web

Hello World
SuperAdmin
VIP Ne AlbForum
Miss Forumi

Chelsea dhe Arsenali kanë shfaqur interesim serioz për sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Leon Bailey.
Sipas The Sun, agjentët e lojtarit tashmë kanë folur me klubin gjerman ku i kanë njoftuar për një largim të mundshëm gjatë verës.

Bailey dëshiron të largohet nga Bundesliga, kurse Liga Premier është destinacioni i tij i preferuar.

Leon Bailey gjatë miqësores kundër Leimbachstadion (Foto: Getty Images)
Por, një transferim i mundshëm i tij klubeve të interesuara mund t’i kushtojë rreth 40 milionë euro.
Kontrata e 20-vjeçarit me Leverkusenin përfundon në vitin 2022.
Lexo po ashtu:

Perdro i befasuar nga Jorginho, krahason Sarrin me Guardiolan


Përveç dy klubeve angleze, profili i Bailyt është pëlqyer edhe nga Roma.
Në sezonin e fundit ai në Bundesliga shënoi nëntë gola në 30 ndeshje. /Telegrafi/Arsenal
 

Online statistics

Anetare Ne Linje
0
Vizitore Ne Linje
8
Total visitors
8
Top